Hyundai mērķis – attīstība tādā virzienā, kur tiek panākts, ka automašīnas darbojas bez izmešiem, kas sasniedzams, pastāvīgi pilnveidojot savu produkciju, balstoties uz ekoloģiskās kustības ideju. Blue Drive™ tika izstrādāta, lai vienlaicīgi samazinātu CO2 izmešu daudzumu un degvielas patēriņu. Izpildot Eiropas Savienības oficiāli izvirzīto mērķi, Hyundai vēlas samazināt CO2 izmešu daudzumu grupai savai modeļu līdz 130 g/km līdz 2015. gadam.

Skat. vēl

Blue Drive™ modeļos izmantotā ISG (Idle Stop and Go) tehnoloģija samazina dzinēja darbības laiku brīvgaitā, piemēram, automātiski izslēdzot dzinēju apstāšanās laikā sastrēgumos vai pie luksoforiem. Tas mazina kaitīgo ietekmi uz apkārtējo vidi, kā arī samazina degvielas patēriņu. ISG tiek uzstādīts automašīnām ar mehānisko pārnesumkārbu.

Degvielas patēriņu un atmosfēras izmešus Blue Drive™ modeļos palīdz samazināt arī jaunā elektriskā barošanas vadības sistēma (Electrical Power Management, EPM). Šīs sistēma neuzlādē akumulatoru, kad dzinējs strādā ar papildu slodzi, piemēram, braucot kalnā. Akumulatora uzlāde tiek atjaunota, braucot slīpumā uz leju, kad slodze dzinējam samazinās.

Jaunā Hyundai tehnoloģija – Idle Stop and Go – ir ļoti vienkārša pielietošanā. ISG sistēma izslēdz dzinēju, kad automašīna apstājusies, ir ieslēgts neitrālais pārnesums un nevienai no automašīnas sistēmām man nepieciešams, lai dzinējs darbotos.

  1. Dzinējs izslēdzas automātiski, ja automašīna apstājas, piemēram, pie luksofora vai sastrēgumā, ja:
    • ir ieslēgts neitrālais pārnesums, un sajūgs ir atlaists,
    • akumulators ir pietiekami uzlādēts,
    • dzinējs sasniedzis normālu darba temperatūru.
  2. Uzsākot kustību, dzinējs ieslēdzas automātiski, ja:
    • sajūga pedālis tiek nospiests līdz galam.

ISG nedarbojas, ja ir atvērtas sānu durvis, aizmugures bagāžas nodalījuma durvis vai automašīnas priekšējais pārsegs, kā arī tad, ja nav piesprādzēta vadītāja un pasažiera, kurš sēž priekšējā sēdeklī, drošības josta.
Pēc vajadzības ISG var atslēgt.

AGM akumulators

Hyundai modeļi, kuriem ir ISG sistēma, aoprīkoti ar AGM (Absorbent Glass Mat) akumulatoru. Šādam akumulatoram nav vajadzīga apkope, un to var remontēt tikai Hyundai pilnvarotas remontdarbnīcas speciālisti. AGM akumulatora uzlādēšanai atļauts izmantot tikai pilnībā automatizētu uzlādes sistēmu, kas speciāli paredzēta AGM akumulatoriem.

Hyundai – „zaļais” vadītāja sabiedrotais

Hyundai Motor Company ieguldījums apkārtējās vides aizsardzībā sākas jau Hyundai automašīnu izstrādes posmā un turpinās līdz pat to ekspluatācijas laika beigām. Automašīnas tiek izgatavotas rūpnīcā atbilstoši ekoloģiskās vadības standartam ISO 14001. Automašīnas tiek aprīkotas ar jaunākajām tehnoloģijām oglekļa dioksīda izmešu samazināšanai. Visu Hyundai automašīnu konstrukcija maksimāli vienkāršo to pārstrādi. Citiem vārdiem, būtisku izmantoto resursu daļu var izmantot otru reizi - kā izejvielu vai enerģiju..

Lai nodrošinātu ērtu un pilnvērtīgu lapas pārlūkošanu, www.autobrava.lv tiek izmantotas sīkdatnes (Cookies). Turpinot lietot lapu vai uzklikšķinot “Piekrītu”, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Jūs varat atsaukt Jūsu piekrišanu jebkurā brīdī izmainot pārlūka iestatījumus vai dzēšot sīkdatnes. Lūdzu izlasiet mūsu sīkdatņu politiku.